od všeho něco

Vítám vás na mých stránkách a doufám , že se vám tu líbí a budete se vracet

Pro pobavení

Nový příspěvek

Voda versus Cola


Každý nápoj má nějaká pro a proti. Dali byste si raději sklenku vody,anebo tři deci Coly? Jak ze srovnání vycházejí tyto dva nápoje?
VODA je, jak se podle následujících údajů zdá, nezastupitelná. Tři čtvrtiny Američanů trpí chronickou dehydratací, stejně jako polovina světové populace. Už jen slabá dehydratace přitom snižuje výkon organismu nejméně o tři procenta a nedostatek vody je nejvážnější příčinou únavy. Výsledky výzkumu dále dokazují, ze 8-10 vypitých sklenek vody denně výrazně uvolňuje záda a 80% postižených přímo uleví od bolestí. Vypití pěti sklenek vody denně snižuje riziko rakoviny tlustého střeva o 45%, riziko rakoviny prsu o 79%. Už víte, proč byste denně měli pít dostatek vody?
Ovšem i světoznámá limonáda No. 1 COCA-COLA má svá plus:
V mnoha státech USA s sebou vozí dálniční hlídky dva galony (8 litrů)Coca-Coly za účelem odstranění krve z vozovky po vážných bouračkách.
Syrový steak z hovězí kotlety je po dvou dnech máčení v Coca-Cole připraven ke konzumaci.
Na čištění toalet: nalijte plechovku Coly do záchodové mísy a nechejte hodinu působit, pak spláchněte. Kyselina citrónová, obsažená v nápoji, odstraní všechny skvrny z porcelánu.
Potřebujete odstranit rezavé skvrny z chromového nárazníku vašeho luxusního vozu? Drhněte postižené místo směsí natrhaných kousků alobalu a Coca-Coly.
Ošetření zarezlého šroubu: několik minut nechejte působit hadřík namocený v Cole.
Pečení syrové šunky: vylijte plechovku Coly do pánve, zabalte šunku do alobalu a pečte ji. Chvíli před dopečením sejměte aluminiovou fólii a vypečený tuk zachycený v alobalu promixujte s Colou. Vznikne vynikající hnědá omáčka.
Jak se zbavit mastnoty na oblečení? Vylejte obsah plechovky Coca-Coly do pračky a přidejte prací prášek nebo saponát. Stejný postup pomůže i při mytí automobilových skel.
Aktivní složkou Coca-Coly je kyselina fosforečná s pH 2,8. Tato chemikálie rozpustí kovový hřebík během čtyř dní. Přeprava koncentrátu Coca-Coly v cisternách proto vyžaduje speciální odolné materiály.
Distributoři Coly ji 20 let využívají k čištění motoru svých nákladních vozů.
Na závěr tedy opět otázka: Dáte si raději sklenku vody, anebo tři deci Coly?

Žádné komentáře
 
Mnoho lidí si zkazí celý život představou toho co jim hrozí